Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Tom Clancy's Ghost Recon: Advanced Warfighter

YazarMesaj
RuLing
GenelModeratör
GenelModeratör
RuLing

BilgiRep : 3
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 50
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 07/09/10

Tom Clancy's Ghost Recon: Advanced Warfighter Empty
MesajKonu: Tom Clancy's Ghost Recon: Advanced Warfighter   Tom Clancy's Ghost Recon: Advanced Warfighter Icon_minitime1Cuma Eyl. 10, 2010 3:46 pm

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
First Person oyunlarının kol gezdiği şu sıralarda iddialı bir yapımı inceleyeceğiz. Eskiden adını pek duymadığım Ubisoft; son zamanlarda kullandığım iki kelimenin birinde yer alıyor. İyi yapıtlarla karşımıza çıkıp, bizi PC koltuğuna yapıştırıyor. Ghost Recon ismi öyle basit bir ad değildir. Bu serinin oyunlarında, yapay zeka ve oynanabilirlik her zaman iyidir. Demek istediğim bu yapımın bir itibarı vardır. Bu adı kullanan projeler iyi olmalıdır ki, iyi oluyor d
Ayarları hallettikten sonra oyuna başladım. Üç asker bizden önce, paraşütle atlıyor. Onların atlamasını izlemek, gerçekten çok zevkli oldu. Motion Capture teknolojisi müthiş derecede üst düzeyde. Askerlerin koşması, atlaması çok güzel yapılmış. Sıra bize geliyor ve bizde uçaktan aşağı atlıyoruz. Bulutlar kısa süre manzarayı izlememizi kesiyor ve ardından Aman Tanrım diyoruz. Uçsuz bucaksız bir şehir görüntüsü karşımıza çıkıyor. En uzak noktayı bile üşenmeden çizmişler ve gerçekten çok detaylı, görünmesi gerektiği gibi. Fareyi ne yöne çevirsek aynı detay, aynı uğraş ve çok gerçekçi bir şehir bize sunulmuş. İnsanın bu grafikleri görünce havada kalası geliyor. Fizik kurallarının gerektirdiği üzere, yere havalı bir iniş yapıyoruz.
Bizden adamlarımızla buluşmamız isteniyor ve gereken yere gidiyoruz. Askerlerimizle irtibatımız yeterince detaylı ve olması gerektiği gibi. İstediğimiz kişiye komut verebildiğimiz gibi, hepsine birden de aynı komutu verebiliyoruz. Verdiğimiz emirlere olumsuz cevaplar alabiliriz. Ayrıca söylediklerimizi yerine getirirlerken, baştan salma bir koşuşturma söz konusu olmuyor. Örneğin takip et komutunu verdiğimizde; biz onlardan çok uzaklaşsak da, koşarak peşimizden gelmiyorlar. Bir askerin yapması gerektiği gibi köşelerden dönüp, adım adım ilerliyorlar, dikkatli bir şekilde bizi takip ediyorlar. Bazı noktalarda yapay zeka hataları olabilir, ama genelde akıllı. Ghost Recon önüne geleni vur tarzında bir oyun olmadığı, için askerlere çok ihtiyacımız oluyor. Ani bir düşman mermisi alıp ağır yaralanabiliyoruz.
Elimizde bir askerin taşıyabileceği kadar silah bulunuyor. Yani bazı oyunlarda olduğu gibi bir dolabı andırmıyoruz. Tüfeğimiz, tabancamız ve bombamız var. Görevden önce silahlarımızı seçebiliyoruz. Silahların eklerini ve kendimiz dışındaki askerlerimizin silahlarını da değiştirebiliyoruz. Ghost Reconda bir Sniper ya da Machine Guner olabiliriz. Oyunumuz tamamıyla gerçekçilik üzerine kurulu olduğu için, attığımız bir şarjörün içindeki mermiler üzerimizde kalmıyor. Yani sık sık şarjör değişimi, bir anda mermilerinizin bitmesine neden olabilir.

İşletim Sistemi: Windows 2000/XP
İşlemci: Pentium 4/Athlon XP
RAM: 1 GB
Ekran Kartı: Shader 2.0 / 128 MB RAM (NVIDIA GeForce 6/7 / ATI Radeon 9600-9800/X )
HDD: 5 GB

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[ALINTI]
Rar Sifresi:[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Not:Sakın ordan çaldıgımı düşünmeyin orda Adminim. ordaki konularımı çogunu aktarmak amaçlı yapiyorum
İyi Forumlar
http://www.fulloyun.com

Tom Clancy's Ghost Recon: Advanced Warfighter
1 sayfadaki 1 sayfası